Biovela Utenos mėsa

Galvijų veislės

 Galvijų veislė yra vienas pagrindinių veiksnių, nulemiančių galvijo supirkimo kainą. Išoriniai galvijų skirtumai akivaizdūs, tačiau būtent šių skirtumų dėka ūkininkai turi galimybę išsirinkti tokį gyvulį, kuris patenkintų ūkininkų lūkesčius ir auginimo galimybes.

 • ANGUSAI – Veislė iš Škotijos, anksčiau buvo žinoma kaip Aberdin-angusai. Tradiciniai Angusai yra juodi ir be ragų, tačiau gali būti ir žalos spalvos. Jie vertinami dėl marmuringos mėsos.
 • TYROLIO PILKIEJI – Tyrolio pilkųjų veislė yra kilusi  iš Tirolio regiono, esančio Austrijos Alpėse. Daugiau nei 80 proc. ūkių Austrijoje, kuriuose auginami ir veisiami Tyrolio pilkieji galvijai, yra įsikūrę daugiau nei 1000metrų aukštyje virš jūros lygio. Tai tik viena iš priežasčių, kodėl galvijai tokie stiprūs ir atsparūs. 
 • LIMUZINAI – tai Prancūzijoje išvesta vėlai bręstančių galvijų veislė, nereikli laikymo sąlygoms. Gražaus kūno sudėjimo, ilgo, gilaus liemens, švelnaus skeleto, gerai išvystytais raumenimis gyvuliai. Spalva žala į gelsvumą.
 • SIMENTALAI – Veislė buvo išvesta Šveicarijoje. Tai pieno-mėsos krypties galvijai. Simentalai tapo labai populiarūs dėl spartaus veršelių augimo bei aukšto karvių žindenių pieningumo.
 • ŠAROLĖ – Veislė kilusi iš Prancūzijos. Šarolė galvijai subręsta vėlai, dėl to jie yra tinkami auginti iki labai didelio skerdimo svorio.
 • ŠORTHORNAI – Tai viena seniausių mėsinių galvijų veislių išvesta šiaurės rytų Anglijoje. Spalva žala, žalmarga, dereša (netaisyklingai susimaišę rusvi ir balti plaukai) bei balta.
 • AUBRAKAI – Veislė išvesta Prancūzijoje, skurdokos augmenijos zonoje, todėl šios veislės gyvuliai yra nereiklūs ir gerai prisitaiko įvairiose sąlygose. Aubrakai yra vidutinio stambumo, gražaus kūno sudėjimo, ilgaamžiai. Aubrakai turi labai tvirtas kojas.
 • GALOVĖJAI – Veislė išvesta vakarų Škotijoje. Galvijai dažniausiai yra juodi, tačiau būna baltų, šviesiai žalų ir apjuostų. Ilgi plaukai ir gausus pūkas apsaugo gyvulius nuo šalčio. Jie dažniausiai ištisus metus laikomi po atviru dangumi. Karvės pasižymi ilgaamžiškumu. 
 • HAILENDAI – Tai sena veislė iš Škotijos. Galvijai gauruoti, su ilgais ragais, labai ištvermingi, ramūs, ilgaamžiai. Karvės lengvai veršiuojasi, geros motininės savybės. Jų mėsa kiek liesesnė negu daugumos mėsinių galvijų, vertinama dėl mažo cholesterolio kiekio. Hailendams tinka net skurdžios ganyklos. 
 • HEREFORDAI – Sena mėsinių galvijų veislė, išvesta Vakarų Anglijoje. Herefordų veislės prieauglis anksti bręsta ir kaupia riebalus. Jie nereiklūs pašarams, ramaus temperamento.
 • KIANAI – Kiano galvijų veislė yra seniausia pasaulyje. Jos seną kilmę liudija ir senovės Romos meno kūriniai. Tai didžiausia mėsinių galvijų veislė, pasižyminti raumeningumu, ilgomis galūnėmis. Kianams būdinga balta kailio spalva su kartais pasitaikančiais plieno atspalviais.
 • BELGŲ MĖLYNIEJI – Belgijos mėlynųjų veislė paplitusi Belgijoje, ypač pietiniuose jos rajonuose. Veislėje esama baltos, melsvos ir juodmargos spalvos gyvulių. Belgų mėlyniesiems galvijams būdingas gilus, stačiakampio formos liemuo, plati nugara, labai gerai išvystyti strėnų raumenys.
 
Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui. Daugiau apie naudojamus slapukus - privatumo politikoje